This Cold - Hollow - WYPRZEDAŻ

Nowy produkt

Debiutancka płyta This Cold. 

Więcej szczegółów

20,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Pierwszy album formacji This Cold 

Kilka słów o This Cold...

Projekt muzyczny This Cold powstał na bazie trzonu zimnofalowego zespołu Cabaret Grey, którego muzycy nawiązali współpracę z wokalistką Agatą Pawłowicz (ex-Desdemona, Alienoil). W styczniu 2013 r. This Cold zadebiutowali na składance "Tribute to Clostekeller" coverem piosenki "Jihad" oraz na imprezie promującej wydanie trybutu.
Muzycy zespołu mają na swoim koncie EPkę "A Deeper Grey" oraz udział w kilku składankach prezentujących muzykę niezależną. Koncertują, wykonując piosenki utrzymane w stylistyce rocka gotyckiego i zimnej fali. Mają za sobą m.in. występy na festiwalach Castle Party oraz Uwolnij Muzykę oraz jako support legendarnego New Model Army.

Snują swą historię między gotycką nostalgią za latami 80, a postpunkową drapieżnością, zahaczając miejscami o przebojowego rock`n`rolla, całość spajając etnicznym, transowym brzmieniem sekcji rytmicznej. W dobie wszechobecnej elektroniki, This Cold konsekwentnie neguje jej wykorzystywanie, trzymając się założeń, że najlepsza muzyka powstaje na żywych instrumentach i wypływa z rytmu serca, nie procesora laptopa.

Nośnik:

Tłoczony CD, digipack z laserowym cięciem okładki

Lista utworów:

Civil War
Friends
Universe
Hollow
Do You know?
Torn Apart
Jolene
Blind Man's Dream
Liquid
I need You


www.thiscold.com
www.thiscold.bandcamp.com
www.facebook.pl/thiscoldband

Promo video:

Do You know?
https://www.youtube.com/watch?v=JoM_FB4gbXw

Hollow
https://www.youtube.com/watch?v=VNWa7eK11M8

Recenzje:

"Wrażenie robi na mnie rytmiczny ‘’Universe’’, potęgujący nastrój grozy i niepokoju. Agata śpiewa tutaj w ‘’zimny’’, pełen dystansu sposób. Z kolei w balladowej kompozycji tytułowej oraz w kapitalnym ‘’Do you know’’ jej głos nabiera ciepła i delikatności. " (Muzol)

"Legnico-żarski zespół generalnie pozostaje w stylistyce znanej ze świetnej EP-ki A Deeper Grey, czyli solidnego gitarowego wygrzewu z gotyckim pogłosem i teatralną manierą wokalną Agaty Pawłowicz. Choć piosenka wybrana na singiel zdaje się temu całkowicie przeczyć… Do You Know? to przecież ballada utrzymana w gawędziarskim stylu, pozbawiona całkowicie zimnofalowego sznytu. To nie jedyny przykład odstępstwa od wizerunku zespołu, wykreowanego w początkowej fazie działalności. Również tytułowe Hollow udowadnia, że This Cold nie chce być już tylko „cold”, interesują go bardziej przestrzenne konstrukty, lubi wpuścić do swoich piosenek więcej powietrza i oddechu od dusznej, zautomatyzowanej maniery większości tych mocniejszych, rytmicznych kawałków." (WAFP)